Internet

facebook

Negatywne aspekty mediów społecznościowych

Witryny społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram, pozwalają na znalezienie i nawiązanie kontaktu z kimkolwiek, od współpracownika w sąsiednim budynku do dziewczyny, która była w jednej klasie z toba 30 lat temu. Przeglądanie tych witryn może sprawić, że poczujesz się podłączony do większej społeczności, ale takie łatwe, przypadkowe połączenie w środowisku elektronicznym może mieć również swoje minusy.

Cyber-zastraszanie

Bezpośredniość dostarczana przez social media jest dostępna dla drapieżników i przyjaciół. Dzieci szczególnie są podatne na praktykę cyberprzestępstwa, w której sprawcy, anonimowo, a nawet pozują do zaufania swoich ofiar, terroryzują osoby przed swoimi rówieśnikami. Dewastacja tych ataków online może pozostawić głębokie blizny psychiczne. W kilku dobrze rozpowszechnionych przypadkach ofiary nawet były doprowadzone do ​​samobójstwa. Anonimowość udostępniona online może wydobywać ciemne impulsy, które mogłyby zostać stłumione. Cyberprzestępczość szeroko się rozpowszechnia wśród młodzieży, a 42% informuje, że były ofiary takich ataków.

 

A post shared by Mina O’Brien (@ditzymedia) on

Sprawia, że ​​czujesz się jakby nie osiągnąłeś wystarczająco

Ludzie mają tendencję do nadmiernego nacisku na social media, zwłaszcza jeśli chodzi o ich osiągnięcia. Lubią ogłosić swoją ostatnią promocję lub zaangażowanie zawodowe (choć trudno sądzić, że liczy się to jako osiągnięcie). Szczerze mówiąc, robi się to trochę irytujące. Jest to również potencjalnie szkodliwe dla osób z niepokojem, ponieważ sama natura lęku gromadzi takie informacje i jest dzika z tym przekonaniem, że jest tak wiele rzeczy, których nie masz w swoim życiu. Jeśli uważasz, że spędzasz zbyt dużo czasu na profilach swoich znajomych, zalecane jest, aby przestał to. Ma się wiele do zrobienia dla ciebie i wszystko jest w przyszłości i to wcale nie pomoże ci czuć się lepiej z tego powodu, ponieważ ktoś, nawet nieznajoma osoba online, właśnie wylądowała na umowie książkowej.

Zmniejszenie produktywności

Podczas gdy wiele firm korzysta z serwisów społecznościowych w celu znalezienia i komunikowania się z klientami, witryny mogą również okazać się wielkim rozproszeniem dla pracowników, którzy mogą okazywać więcej zainteresowania tym, co publikują twoi znajomi niż w pracy. Opublikowane dwa badania, które wykazały uszkodzenia produktywności spowodowane kontaktami społecznościowymi: ​​Facebook gorszy o 1,5% wydajności biurowej, a brytyjskie firmy tracą 2,2 miliardów euro rocznie na zjawisko społeczne. Udostępniono nowe produkty technologiczne, które umożliwiają zablokowanie sieci społecznościowych, ale ich skuteczność pozostaje niepewna. Są nawet strony internetowe, które pokazują jak można korzystać z nowe kasyna podczas pracy, aby pracodawca o tym nie znał. To jest inne niebezpieczeństwo internetu i social media w zarządzaniu miejscem pracy.

 

Prywatność

Społeczne serwisy sieciowe zachęcają ludzi do większej publiczności na temat ich osobistego życia. Ponieważ intymne szczegóły naszego życia mogą być publikowane tak łatwo, użytkownicy mają skłonność do obejścia filtrów, które normalnie mogą się posługiwać, gdy rozmawiają o ich prywatnym życiu. Co więcej, rzeczy, które publikują, pozostają dostępne na czas nieokreślony. Choć na chwilę zdjęcie znajomych robione zdjęcia na imprezie może wydawać się nieszkodliwe, obraz może wydawać się mniej atrakcyjny w kontekście pracodawcy sprawdzającego tło. Chociaż większość witryn pozwala swoim użytkownikom kontrolować, kto widzi rzeczy, które publikowały, takie ograniczenia często są zapominane, mogą być trudne do kontrolowania lub nie działają.

Dodaj komentarz