Internet

pieniądze

Co powoduje wzrost zadziwiających zysków bitcoina?

Trudno patrzeć na gwałtowną cenę bitcoina, nie chcąc, że zainwestowałeś w lata krypto-waluty, a nawet kilka miesięcy temu.

Wzrost cen Bitcoina jest niczym nadzwyczajnym. Tylko inwestycja w wysokości 100 USD (S $ 136) dokonana siedem lat temu sprawiłaby, że teraz stanie się multimilionerem.

Nawet kupując bitcoina sześć miesięcy temu, kiedy po raz pierwszy przekroczył wartość jednej uncji złota – uderzając 1 268 USD za monetę – inwestor czterokrotnie zwiększyłby swoje pieniądze. W ostatnich tygodniach jej zyski wzrosły jeszcze szybciej, co pozwoliło dotknąć wszech czasów w wysokości 4,627 USD.

Co dokładnie powoduje ten spektakularny wzrost cen?

Zanim przejdziemy dalej do tematu, wyjaśnienie bitcoina: jest cyfrową walutą, która nie jest wspierana przez rząd lub dobra materialne, takie jak złoto i służy do zapłaty za towary i usługi online do tych, którzy chcą zaakceptować to jako sposób płatności.

Został on stworzony w 2008 r. Jako „peer-to-peer cash system” przez anonimowego hakera, który posłużył się nazwą Satoshi Nakamoto, jako narzędzie umożliwiające osobom prowadzenie działalności bezpośrednio bez potrzeby korzystania z instytucji zewnętrznej, takiej jak bank w celu ułatwienia płatności.

A ponieważ jest uważane za wolne od kontroli rządowej i opłaty pobierane przez banki, szybko stało się bardzo popularne wśród osób używających jej do robienia anonimowych transakcji, w szczególności transakcji zawierających nielegalne handel, takich jak handel narkotykami.

To powiedziawszy, bitcoin byłby ograniczony do tajemniczych zakątków światowych rynków finansowych, gdyby nie było to dla rozprzestrzeniania technologii, które doprowadziły do ​​jej stworzenia w pierwszej kolejności – blokady.

 

A post shared by Jenny Evans (@jenevansmoz) on

Pozwólcie mi wyjaśnić: blockchain jest zasadniczo księgą online prowadzącą rejestr wydarzeń, takich jak wiadomości i transakcje.

Ale w przeciwieństwie do większości danych, które muszą być przechowywane w fizycznej lokalizacji lub na serwerze komputerowym, blokada jest przechowywana i utrzymywana przez sieć użytkowników. Nowe transakcje nie mogą wyczyścić książek bez osiągnięcia masy krytycznej akceptacji osób trzecich.

To sprawia, że ​​system jest odporny na oszustwa, ponieważ wszelkie zmiany w bazie danych muszą być sprawdzane przez wszystkich jego użytkowników.

Jeśli słuchasz zwolenników strategii blokowej, wydawało się, że jest to najistotniejszy wynalazek od urodzenia Internetu. Powiedziałbym, że bonusy i promocje kasynowe online zajęłyby to miejsce, ale nawet te, które są obecnie dotknięte bitcoin.

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z niej – np. Przygotowując kontrakty prawne czy przeprowadzając bezpieczne wybory w trybie online – aby wymienić kilka możliwości.

Ten potencjał, który inwestorzy widzą w blokadzie, to co przyspiesza bitcoin do wysokich poziomów cen.

Zwykle firmy rozpoczynające działalność zarobiłyby pieniądze, szukając inwestycji od inwestorów venture capital lub crowdfundingowych stron internetowych, ale blokują start-upy unikają tej trasy na rzecz nowego zjawiska znanego jako „początkowa oferta monety” (ICO).

W przypadku tak złożonych ustaleń nowo powstałe firmy nie emitują nowych akcji w zamian za nowy kapitał. Zamiast tego wydają własne „żetony” – aktywa online, które są podobne do bitcoin i które są tworzone z tą samą technologią blokowania, na której działa.

Żetony nie działają zupełnie jak akcje lub obligacje, ponieważ nie oferują swoim nabywcom żadnych praw głosu lub spłaty za wyeliminowane pieniądze. Podobnie jak w przypadku akcji, ich wartość uzależniona jest od sukcesu, jaki emitent robi z pieniędzmi.

 

Stacja telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych CNBC oszacowała, że ​​w kwietniu ICO wzrosły pod US $ 100 mln. Liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie do 250 milionów dolarów w następnym miesiącu. Do czerwca osiągnął 550 milionów dolarów. Pod koniec lipca prawie prawie trzykrotnie wzrosło do 1,3 mld USD.

To może wydawać się ogromną sumą. Ale przez większość czasu inwestorzy naprawdę nie kupują w projekty ciężkiej gotówki. Używają – można się domyślać – bitcoiny i inne wirtualne waluty, aby dokonać płatności, a kiedy wypłaca, otrzymują te same wirtualne waluty dla zysków.

Jedna z tych teorii mówi, że to właśnie ta część transakcji przyczynia się do wzrostu ceny bitcoiny, ponieważ popyt wśród inwestorów sprzyja rozprzestrzenianiu się ICO i staje się rezerwą krypto-walutową dla pozostałych projektów blokujących offshoot.

Co więcej, istniejący właściciele bitcoinów mogą korzystać z ich już napełnionych aktywów, aby zainwestować ogromne kwoty ich papierowych bogactw we wszystkie te wysoce spekulacyjne ICO, przy niewielkich realnych pieniądzach.

Taka jest sytuacja, w której znajduje się rynek krypto-walutowy w wysokości 90 miliardów dolarów, ponieważ irracjonalne wyrastanie, rozbierające na startach w blokach, grozi napływem dużego bąbla do ceny bitcoiny i innych wirtualnych walut.

Teraz możesz pomyśleć, że to nie ma nic wspólnego z Singapurem, ale rozpowszechnienie początkowych technologii finansowych oznacza, że ​​ICO również zakorzenione w republice.

Jako wskaźnik, jak gorące ICO może być wśród inwestorów, współzałożyciel jednego doradcy robo powiedział mi, że spędził kilka miesięcy rozmawiając z setkami inwestorów, zanim zdążył zdobyć fundusze na jego projekt. Jednak rywal w Hongkongu mógł przeznaczyć 30 milionów dolarów dziennie przez ICO.

Ale potencjał smutku w ICO był na tyle poważny, że w ubiegłym miesiącu władze monetarne Singapuru i Departament Spraw Handlowych wydały wspólne oświadczenie, aby ostrzec konsumentów, biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenia związane z cyfrowymi tokenami i wirtualnymi programami inwestycyjnymi związanymi z walutą.

Od 2015 r. Było ponad 100 policyjnych raportów dotyczących takich inwestycji.

W swojej najnowszej książce The Curse Of Cash, ekonomista Kenneth Rogoff zauważa, że ​​całkiem naiwne jest, aby wierzyć, że bitcoina może zastąpić dolara w najbliższym czasie.

Pisze on: „Jak nauczyciele waluty dowiedzieli się, trudno pozostać na szczycie rządu na czas nieokreślony w grze, w której ten ostatni może dostosowywać reguły aż do wygrania”.

Rządy na całym świecie prawdopodobnie bardziej regulują krypto-walutę bardziej agresywnie.

Dla mnie ważną kwestią jest to, co się dzieje, jeśli z jakiegoś powodu jest uruchomiony bitcoin, powodując jego awarię z obecnych wysokich poziomów nieba.

Przynajmniej w przypadku waluty wspieranej przez rząd, istniałby bank centralny, który pomógłby zorganizować ratunek i działał jako „pożyczkodawca ostatniego ratunku”. W przypadku bitcoiny państwo nie jechało na ratunek.

Obecna euforia nad ICO jest zbudowana jak dom z kart. Weź jedną kartę – na przykład, jeśli nastąpi nagły spadek cen bitcoiny – a reszta domu może się obalić, pochowając początkujące firmy, które zbudowały swoje marzenia.

Impreza bitcoin może trwać jeszcze przez jakiś czas, ale co się dzieje, gdy partia się skończy, tak jak wszystkie strony? Jest to pytanie, które inwestorzy powinni poważnie zadać sobie pytanie.

Dodaj komentarz